kaSiulai.lt – mylintiems rankdarbius

Karališkas purumas – Rowan Kidsilk Haze

Rowan Kidsilk Haze siūlai priklauso išskirtinių siūlų kategorijai dėl savo kokybės ir išvaizdos. Papasakosiu kodėl šis siūlas taip vertinamas mezgėjų ir dėl kokių savybių jį įsimylėjo ne viena ponia.

Pats siūlas susideda iš dviejų plonyčių šilko gijų ir pačios ploniausio moherio koks tik gali būti išgaunamas iš Angoros ožkyčių vilnos. Tokį aukštos klasės moherį galima gauti tik vieną kartą ožkyčių gyvenime – pirmą kartą jas kerpant, todėl jis vadinamas Kids Mohair . Šimtaprocentinio moherio būti tiesiog negali: jis paprasčiausiai sukristų į atskrirus pluoštus. Moherio siūlo sustiprinimui moheris maišomas su kitais pluoštais – akrilu arba nailonu, Kidsilk Haze atveju – su šilku.

Moherio pluoštas yra ilgas ir pūkuotas. Moheris minkštas, purus, šilko švelnumo, sunkiai plyštantis. Jis dažomas ryškiomis, bet tuo pat metu natūraliomis spalvomis. Siūlas pūkuotas ir lengvas, du kartus lengvesnis nei to paties ilgio vilnonis siūlas, dėl to verpalas ekonomiškesnis. Minkštutėje Kidsilk Haze siūlų sruogelėje (25 g) – visi 210 metrų. Megztukui užtenka 5-6 sruogų šių siūlų, S dydžio megztiniui dažnai pakanka vos 4 sruogų. Gaminiai iš moherio verpalų yra labai purūs ir šilti.

Moherinių rūbų skalbimas reikalauja ypatingo delikatumo – juos reikia skalauti kambario temperatūros vandenyje, naudojant švelnų šampūną.

Mezginiai iš Kidsilk Haze siūlo atrodo prabangiai – minkštučiai, lengvučiai, puošnūs. Mezginiai išsiskiria lengvumu – megztiniai sveria vos 100 – 150 g. Todėl juos ponios ypač mėgsta vežtis į keliones – jie neužima daug vietos lagamine, mažai sveria, nesiglamžo, yra šilti ir puošnūs. Be to, Kidsilk’o mezginiai puikiai tinka nešioti tiek žiemą, tiek vasarą – šis siūlas galima sakyti neturi sezoniškumo.


Šiais siūlais galima megzti su įvairaus storio virbalais, žiūrint kokį efektą norite išgauti. Purūs kiauraraščiai (pvz. skraistėms, krentantiems sijonams) turėtų būti mezgami 5-6 storio virbalais, tankesnis mezginys – 2-3 storio virbalais. Norint storesnio mezginio galima megzt sudėjus 2 siūlelius arba pridėjus siūlą prie plonos vilnelės (pvz. Therma Wolle).

Internete pririnkau įvairiausių mezginių iš šio puikaus siūlo foto. Prašom pasismalsauti ką įdomaus su juo galima nuveikti.


Purių akimirkų su Rowan Kidsilk Haze!
Šių siūlų galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje bei parduotuvėje “Siūlai” Kaune.

 

 

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.