kaSiulai.lt – mylintiems rankdarbius

Kokį audinį pasirinkti siuvinėjimui kryželiu?

 

Siuvinėjimui skirtų audinių gausa glumina ne vieną siuvinėtoją. Audinio pasirinkimas lemia darbelio dydį, išvaizdą bei paties proceso sudėtingumą, todėl tikimės, kad ši informacija padės Jums tinkamai pasirinkti audinį.

Lengviausia siuvinėti ant specialaus, siuvinėjimui kryželiu skirto audinio, vadinamo kanva. Populiariausia kanvos rūšis yra – aida.  Šis  audinys yra  lygaus audimo, t.y.  siūlų kiekis tiek vertikaliai, tiek horizontaliai yra visiškai vienodas, ir aiškiais matomais kvadratėliais, todėl pradedančiai siuvinėtojai ypatingai lengva matyti kryželius. Tai klasikinis siuvinėjimo audinys, išrastas 1907 metais, ir iki šiol vienas iš populiariausių siuvinėjimui naudojamų audinių. Aida, be jokios abejonės, yra patogiausia tiems darbams, kurių plotas yra išsiuvinėtas pilnai, siuvinėjant  ant jos yra paprasčiausia skaičiuoti langelius ir aiškiausiai  matomos skylutės,  į kurias reikia  durti adatą.

Priklausomai nuo minėtų kvadratėlių dydžio ir kryžiukų skaičiaus viename colyje  aida yra skirstoma į keletą rūšių (1colis=2.54 cm) :

 

Pavadinimas   kiekis 10 cm                               Kam tinkama

Aida 8 32 Stambaus audimo, tinka pradedantiesiems,                       ypatingai patogu siuvinėti įprastais ir pusiniais kryželiais.
Aida 11 43 Gerai tinka staltiesėms, takeliams, servetėlėms ir t.t. Ant jos siuvinėjami paprasčiausi motyvai.
Aida 14 55 Pats populiariausias dydis. Ant šios kanvos galima siuvinėti nuostabius, puošnius ir elegantiškus motyvus.
Aida 16 63 Viduriukas tarp Aida 14 ir Aida 18.
Aida 18 70 Specialiai skirta itin kruopščiam ir smulkiam
Aida 20 79 Smulkiems, juvelyriniams darbams.

Kitas audinys ant kurio siuvinėjama kryželių yra Evenweave, visi audinio siūliukai yra vienodo storio ir suausti vienodu intervalu. Viena iš evenweave rūšių yra linas. Evenweave audinys gali būti tiek medvilninis, tiek mišrios sudėties. Lyginant su Aida, evenweave  gijos nėra sugrupuotos. Dažniausia ant tokio audinio siuvinėjama per du siūliukus, bet tai nėra būtina taisyklė.  Audinių firmos Zweigart gaminamų evenweave drobių tankumas – nuo 56 iki 126 siūlų / 10 cm. Evenweave tankumas matuojamas siūlų skaičiumi į 1 colį, pvz. 28 count, 32 count. Siuvinėti ant šio audinio šiek tiek sudėtingiau nei ant aidos. Audinys skirstomas į:
28ct – atitinka 14 aidą
32 – atitinka 16 aidą
32 ct linas atitinka 16 aidą
35 ct ar 40 ct linas atitinka 18 aidą
40 ct linas yra labai smulkus

Ant lino ir Evenweavo dažniausiai siuvinėjama 2 per 2 siuliukus. Apskaičiuoti vietą sekantiems kryžiukams yra kur kas sudėtingiau. Bet, jei siuvinys nepadengia viso audinio ploto, o tik dalinai, toks darbas atrodys daug gražiau ant lino ar evenweave audinio. Akių nebadys kanvos „skylės“ ir kryžiukai bus tarsi išaugę iš audinio. Linas pasirenkamas labiau tam, kad darbui suteikti kuo daugiau natūralumo. Lino siūlų storis yra skirtingas per visą audinio apimtį.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.