kaSiulai.lt – mylintiems rankdarbius

Renkamės mezgimo mašiną


Dažna mezgėja pamąsto – ar nevertėtų įsigyti mezgimo mašinos. Tai viliojanti pagunda dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, dėl smulkaus, dailaus mezgimo rašto, lengvo elegantiško mezginio kritimo, arba, kaip pasitaiko dažniausiai,  dėl žymiai greitesnio mezgimo projektų įgyvendinimo. Ne kartą esame girdėję: “Mano galvoje tiek naujų mezgimo idėjų ir aš tiesiog nebespėju!” arba “Man taip gaila savo laiko megzti lygų raštą!”.

Tačiau mezgimo mašina yra nemažas pirkinys, tad prieš ją įsigyjant reikėtų išsiaiškinti savo poreikius ir motyvus.  Žinojimas, ką norite nuveikti su mezgimo mašina, padės jums apsispręsti.

MAŠINŲ TIPAI

Kaip ir mezgimo virbalai, skirtingos mašinos skirtos megzti su storesniais ar plonesniais siūlais. Priklausomai nuo tarpelių tarp adatų, mašinos skirstomos į 4 klases. Kuo didesnis tarpelis, tuo storesniais siūlais galima megzti.

 • 3 klasės mezgimo mašinos, tarpeliai tarp adatų 9 mm, tinka megzti tik storesniais siūlais
 • 4 klasės mezgimo mašinos, tarpeliai tarp adatų 6.5mm, tinka megzti vidutinio storio ir storesnius siūlais.
 • 5 klasės mezgimo mašinos, tarpeliai tarp adatų 4.5 mm, tinka megzti plonais ir vidutinio storio siūlais.
 • 7 klasės mezgimo mašinos, tarpeliai tarp adatų 3.6 mm, tinka megzti tik plonais siūlais.

Dauguma mašinų turi vieną adatinę, tai reiškia, kad jos mezga tik gerosiomis akimis. Tačiau norint megzti ir gerosiomis, ir blogosiomis akimis, galima papildomai įsigyti antrą adatinę. Paprastai mezgėjos išmoksta megzti su standartine vienos adatinės komplektacija ir tada nusprendžia ar joms reikalinga antra.

Dalis mašinų yra perfokortelinės. Tai reiškia, kad tokia mašina galima megzti įvairius raštus – tiek  reljefinius raštus, tiek spalvotus raštus. Tam reikalingos perfokortos, kuriose išbadytas reikiamas raštas. Įsigijus tuščių perfokortų ir perforatorių, galima pačiai kurti raštus.

Ir galiausiai, buitinės mezgimo mašinos yra rankinės ir kompiuterinės. Rankinės mašinos populiaresnės dėl patrauklesnės kainos ir paprastesnės konstrukcijos. O  be to kai kurie modeliai turi perfokortelinę sistemą raštams megzti, tad dalinai yra automatizuoti.

Kompiuterinei mašinai reikia didesnių ivesticijų, ji įsigyjama kartu su programine įranga, tad reikalingas ir kompiuteris. Žinoma, mezgimas tokia mašina turi daugybę privalumų rankinės mašinos atžvilgiu. Programinės įrangos dėka galima kurti savo mezgimo modelius, apskaičiuot mezginio plotį, akių skaičių ir t.t.

SILVER REED (Japonija) yra itin gerą reputaciją turinti kompanija dėl patikimos mezgimo mašinų konstrukcijos. Gaminami tokie modeliai:

Modelis SILVER REED SK155 – perfokortelinė 3 klasės mašina, skirta tik storiems siūlams.

Modelis SILVER REED LK150 – 4 klasės mašina, skirta vidutinio storio ir storesniems siūlams megzti. Ši mašina yra tvirtos plastikinės konstrukcijos. Puikiai tinka pradedantiesiems.

Modelis SILVER REED SK860 – kompiuterinė 4 klasės mezgimo mašina, skirta megzti storais siūlais.

Modelis SILVER REED SK840 – kompiuterinė 5 klasės mezgimo mašina. Optimalus variantas norint megzti plonus ir vidutinius gaminius.

Modelis SILVER REED SK280 – perfokortelinė 5 klasės mezgimo mašina. Pati populiariausia mezgimo mašina dėl universalaus, dažniausiai dėvimo mezginio storio – ji tinkama megzti plonais ir vidutinio storio siūlais. Tinka ir  pradedantiesiems. O be to, turi kone didžiausią priedų pasirinkimą, kas svarbu jau pažengusioms mezgėjoms.

Modelis SILVER REED SK270 – perfokortelinė 7 klasės mezgimo mašina, skirta megzti tik plonais siūlais. Dažniausiai šios klasės mašinas renkasi pažengę mezgėjos.

KODĖL VERTA PIRKTI

Prieš perkant mašiną svarbu įvardinti priežastis kodėl ji jums reikalinga. Viena iš pagrindinių priežasčių yra greitis, tačiau ji ne vienintelė. Mezgimas rankomis ir mašina turi daug panašumų, tačiau vis tik mezgimas mašina yra kitoks.  Štai keletas iš prežasčių, dėl kurių verta investuoti į mezgimo mašiną:

 • Mezgant rankomis jūsų mezginio akys nėra idealiai lygios? Šią problemą tikrai pamiršite vienodu ritmu braukydamos karietėlę.
 • Mezgant raštuotus mezginius pertempiate siūlą, raštas išeina netolygus, sunku sekti aprašymą? Mezgimo mašina galėsite išmegzti dailius raštus daug paprasčiau ir greičiau.
 • Pamatysite, kaip greitai eisis darbas. Vyriško megztinio nugarinę dalį lygiuoju raštu numegsite vos per valandą.
 • Megzdama perfokorteline mašina galėsite išbandyti daugybę raštų –  tiek reljefinių, tiek spalvotų.
 • Megzdama mašina galite suderinti abu malonumus: ir greitai megzti lygųjį raštą, ir rankiniu būdu kilnojant akis keisti raštą, pvz.  megzti pynes.
 • Kadangi mezgimo procesas bus žymiai greitesnis, jums daugiau laiko liks modelių kūrimui ir improvizavimui.
 • Jei mezgate pagal užsakymus, mašina tikrai atsipirks – tą patvirtino ne viena mezgėja.
 • Patyrę mezgėjos teigia, kad mezgant mašina lengviau taisyti padarytas klaidas.

PATARIMAI PERKANTIEMS

 • Pagalvokite, kokį namų kampą skirsite mašinai. Kad galėtumėte patogiai megzti, mašiną turėsite pasidėti ant lygaus pagrindo – stalo. Idealu, jei stalas šiek tiek žemesnis nei įprastinis rašomasis stalas, kad ranka būtų nevarginančioje padėtyje. Tam pritaikyti sulankstomi Silver Reed stalai .
 • Kokius siūlus naudosite mezgimui mašina? Jie turi būri tolygiai suvynioti, pvz.ant specialių ričių, kad mašina tolygiai „paimtų“ siūlą. Tačiau galima naudoti ir įprastinėmis parduotuvinėmis sruogomis parduodamus siūlus, tik juos reikia persivynioti siūlų vyniotuvu.
 • Mezgimo mašiną pirkite tik iš tos įmonės, kuri suteikia garantiją. Teko ne kartą girdėti apie atvejus, kai susigundoma už gerokai mažesnę kainą parduodama naudota mašina. Tačiau pradėjus ją naudoti paaiškėja, kad mašina sunkiai „vaikšto“ dėl netinkamos priežiūros arba kai kurios dalys sulaužytos, o pakeisti jas naujomis nebėra galimybių dėl pasenusių modelių.
 • Pirkti mašiną iš įmonės gerai dar ir dėl to, kad visada galėsite pasikonsultuoti iškilus klausimams arba sutarti dėl individualios pamokos.

Mezgimo mašina neatstos malonumo, kokį patiriame mezgant rankomis. Tačiau ji gerokai praplės jūsų  mezgimo galimybes ir atvers jums naują įvairesnių mezgimo technikų bei  kūrybos pasaulį!

Visus besidominčius mezgimo mašinomis kviečiame apsilankyti mūsų parduotuvėse:

parduotuvė “Siūlai” Kaune, adresas Savanorių pr. 192 C,

parduotuvė “Siūlai” Vilniuje, adresas Ladygos g. 5.

Rašyti mums užklausimus el.paštu parduotuve@kasiulai.lt arba skambinkite pasikonsultuoti tel. 8 682 27187.

 2 thoughts on “Renkamės mezgimo mašiną”

 • laba diena,noriu suzinoti ar yra jusu kursai klaipedoje pradziamokslem

 • Laba diena. Norėčiau megzti spalvotus mezginius vaikams. Pvz: didelis katinas, kuris užimtų 100 mezginio akių. Kokia mezgimo mašina man labiausiai tiktų? Dėkoju Jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.