kaSiulai.lt – mylintiems rankdarbius

Neblėstantys įspūdžiai iš Vokietijos

Norėjom jau pernai, per metus susiruošėm – į hobi ir rankdarbių parodą Handicraft & Hobby Supplies 2010 Kelne, Vokietijoje, o tai yra didžiausia rankdarbių priemonių paroda Europos mastu. Kelnas pasitiko mūsų linksmą nedidelę kompaniją nelabai pavasarišku oru ir ir nevisai vokiška tvarka gatvėse. Dar namie apžiūrėjusios veiksmo vietą, supratom, kad miesto parodos rūmai užima lietuviško mikrorajono dydžio sklypą, vėliau pačios tuo įsitikinome, kai pamėginome pėsčiomis išsigauti iš parodos rūmų teritorijos. Vienu metu ten vyksta ne viena paroda, o „mūsų“ paroda užėmė vieną iš daugelio rūmų pastatų. Vienas aukštas skirtas siuvinėjimo ir siuvimo reikmenims, antrame – mezgimo rojus.

Ketinome pamatyti visas naujausias mezgimo siūlų ir įrankių tendencijas, sužinoti paskutines naujoves, asmeniškai susipažinti su jau turimais tiekėjais ir galbūt susirasti naujų. Kadangi pačios aistringai mezgam ir siuvinėjam, pavarvinti seilę į jau numegztus ir išsiuvinėtus darbus buvo tikrai ne paskutinis reikalas!

O stenduose jų buvo gyva galybė, o ir dažnas lankytojas buvo užsivilkęs nusinarpliotą rūbelį arba nešėsi paties megztą ar siūtą rankinę. Žvilgsniu lydėjom kiekvieną savadarbį krepšį. Tarp parodos lankytojų matėsi ir nemažai rankdarbius mėgstančių vyrukų.

Parodos dalyvių skaičius – įspūdingas, o kiekvienas stendas stengėsi kažkuo išssiskirti.

Didžiausią įspūdį paliko rankomis dažyti mezgimo siūlai – fantastiškos spalvos, įvairiausios faktūros.

Labai madingi pereinamų spalvų siūlai ir siūlai su burbulais, megzti tokiais siūlais turėtų būti tikras nuotykis. Nuotraukoje Gedifros būsimo rudens/žiemos  sezono naujienos.

Kiekvienas stendas savo ekspozicijoje turėjo megztų rūbų modelių, nė kiek neprimenančių močiučių megztinių.

Paskutinis mados klyksmas – vietoje sagų naudojami įvairių formų ir spalvų susegimai su perkišamais pagaliukais.

Su dideliu malonumu pažiūrėjome megztų rūbų ir aksesuarų mados šou, žavūs buvo ne tik patys mezginiai, bet ir jų pristatymas šiuolaikinio šokio ritmu.

Veltiniautojai čia pat savo spalvingame stende demonstravo vilnos įvėlimą į medžiagą siuvamaja mašina.

Stenduose, skirtuose siuvinėjimui, galima buvo užtrukti jei ne amžinai, tai labai ilgam, apžiūrėti visus suvežtus siuvinėtus darbus praktiškai buvo sunkiai įmanoma.

Daug idėjų darbų apipavidalinimui, pavyzdžiui, vienas stendas skirtas vien paspartams, kitas – vien matavimo metrams.

Languotos siuvinėjimui skirtos medžiagos, sagos, sendinta medžiaga skiautiniams… Viename stende stende tautiniais rūbais vilkinčios moterys rateliu verpė vilną, kitame buvo demonstruojamos naujausių mezgimo mašinų galimybės.

Pasikalbėjome su įvairių šalių gamintojais, susipažinome, apsikeitėme skrajutėmis, aptarėme bendradarbiavimo galimybes. Namo parsivežėme naujausių prekių katalogų, gausybę žurnalų su mezgimo ir siuvinėjimo modeliais ir naudingų kontaktų – rezultatus netrukus išvysite parduotuvėje.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.