kaSiulai.lt – mylintiems rankdarbius

Papuoškime namus veltiniu!

vazonasSmagu, kai namuose yra daiktų, padarytų savomis rankomis. Jie būna tokie savi, mieli, orginalūs … Norime jums parodyti kaip galima labai paprastai ir nesugaištant daug laiko pasidaryti labai simpatiškus krepšelius iš veltinio siūlo. Tam jums reikės veltinio siūlų Wash+Filz-it!, poros balionų, smagios nuotaikos ir kūrybingumo.

Veltinio siūlas – tai lengvai susukta 100% vilna, kuri susivelia beskalbiant ją skalbimo mašinoje! Kitaip tariant, jūs vąšeliu ar virbalais mezgate iš Wash+Filz-it! siūlų rūbą, kilimėlį, padėkliuką ar vazoną ir skalbiate jį skalbimo mašinoje 40-60 laipsnių temperatūroje. Išskalbus daiktą jį dar galima šiek tiek patempti į plotį ar ilgį. Jei reikia, kad daiktas būtų dar mažesnis, skalbkite dar kartą. Daikto sumažėjimo neįmanoma tiksliai numatyti, nes tai priklauso nuo visos eilės faktorių, bet apytiksliai jis sumažėja apie 30proc.

Taigi pradėkime! Sekant instrukciją viskas turėtų lengvai gautis.

Pirmiausiai pripūskite balioną (pasirinkite tokio dydžio, kad tilptų į skalbimo mašiną). Tada paimkite veltinio siūlą, pririškite vieną galą kaip parodyta paveikslėlyje ir pradėkite plačiai vynioti vilną aplink balioną. Iš pradžių gali būti kiek sunkoka dėl to, kad sluoksniai gali slysti, bet po poros bandymų tai nebus didelė bėda.

veltinisbevelimo_1

Kad būtumet tikri, jog krepšelis bus lygiai apdailintas (kai pjausite pusiau), padarykit du apvyniojimus skersai ties baliono viduriu, tai bus ta vieta kur paskui perpjausim krepšelį. Jeigu norite, kad krepšelis būtų su nelygiais kraštais, vyniokite siūlą bet kaip.

veltinisbevelimo_2

Atsargiai balioną įdėkite į nailoninę kojinę ir užriškite su gumyte. Tada išskalbkite skalbimo mašinoje 40-60 laipsnių temperatūroje.

veltinisbevelimo_3

Kojinę ir balioną nuimkite po pirmojo skalbimo, į siūlus įdėkite ir pripūskite kita balioną, kuris būtų ¼ mažesnis už jūsų daromą krepšelį ir pakartokite skalbimą be kojinės. Jeigu manote, kad reikalinga, galite pakartoti skalbimą trečią kartą pripūsdami vėl ¼ mažesnį balioną (tokiu būdu pasidarysite mažesnį krepšelį).

veltinisbevelimo_4

Po skalbimo išimkite balioną ir lengvai praskalaukite krepšelį. Praskalavimui reikės 1 litro vandens ir krakmolo, kad krepšelis sukietėtų. Po to pripūskite dar vieną balioną (šį kartą pripūskite, kad pilnai atitiktų krepšelio dydį) ir leiskite išdžiūti. Kai krepšelis bus sausas, išimkite balioną ir perpjaukite (galite naudoti vienkartinį peilį) ties ta vieta, kur padarėte apvyniojimus per baliono vidurį.

veltinisbevelimo_5

Ir štai turite du puikius krepšelius, kuriuos galite naudoti kaip žvakides, saldainines, sudėt džiovintus rožių žiedus ir pan.

kamuoliukai

Taip pat jūsų kūrybines idėjas puikiai gali įgyvendinti veltinio lakštai Style+Filz-it!. Jų asortimentas labai platus, galite namus papuošti įvairių spalvų paprastais veltinio lakštais, su įspaustu raštu ar su blizgučiu.

Jei taupote laiką ir nenorite užsiimti plokštumos vėlimu, imkite jau suveltą jums patinkančios spalvos ir faktūros veltinio lakštą ir kirpkite iš jo, ką tik sugalvosite: kosmetinę piniginę, pieštukinę, mielą smulkmenų krepšelį, dėklą stalo įrankiams ir pan.

Kartu galite panaudoti ir kitas jums įprastas rankdarbių technikas: apnerti, įvelti adata ar išsiuvinėti karoliukais.

Pabaigai siūlome pasižiūrėti ką galima pasigaminti iš veltinio, išbandyti tai ir papuošti savo namus.

dezute dovanu maisiukai stalas

tapkes zvakides virselis

Visas nurodytas priemones rasite internetinėje parduotuvėje kaSiulai.lt.

Daugiau straipsnių apie rankdarbius rasite čia.


wordpress analytics
1 thought on “Papuoškime namus veltiniu!”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.