kaSiulai.lt – mylintiems rankdarbius

Rankiniai siuvinėjimo rėmai

 Jeigu neseniai įsijote siuvinėjimo rėmelį, jau supratote, kad jo su pagalba siuvinėti daug patogiau nei naudojant siuvinėjimo lankelį. Jei rėmelį siuvinėjimui dar renkatės, trumpai jus supažindinsime.

Rankiniai siuvinėjimo rėmai yra keletos rūšių.

easy clipn

Rankinis rėmas “Easy Clip” – dėl unikalios sistemos medžiaga tvirtinasi greitai ir nesudėtingai. Medžiagos nereikia prisiūti, ji užsispaudžia rėmelio viršuje ir apačioje, dėl to neslysta, nesiglamžo, neišsitampo. Tvirtai prispaudžia ir plonesnę, ir storesnę medžiagą.

Pas mus galima įsigyti dviejų išmatavimų šių rėmelių – 30×45 cm ir 30×60 cm.

rank sukamas

Rankinis sukamasis rėmas – ant šio rėmelio medžiaga yra užsukama apačioje ir viršuje, taip apsaugoma nuo išsitampymo, nelieka žymių kaip su paprastu rėmeliu. Medžiaga pritvirtinama ją prisiuvant prie medvilninių juostelių ant horizontaliųjų dalių.

Pas mus galima įsigyti tokių išmatavimų šių rėmelių – 30×45 cm, 30×60 cm, 30×68 cm cm ir 30×23 cm.

O toliau prašom paskaityti, ką pataria siuvinėtoja Giedrė, jau išbandžiusi šiuos rėmelius ir juos patobulinusi 🙂

Dar labiau nepakeičiamas rėmelis tampa, kai „įgauna kojas“ 🙂 Taip, taip, būtent kojas. Na, tiksliau stovą. Tuomet rėmelio nereikia laikyti rankose, jos nepavargsta, ir svarbiausia, galima siuvinėti abiejomis rankomis. Vieną ranką laikome virš siuvinio, kita po juo, ir darbas tampa daug spartesnis.

Taigi, siūlau jums pasigaminti kojas siuvinėjimo rėmeliui. Idėja labai paprasta , o jos įgyvendinimas – tikrai nebrangus. Pradžiai reikia aplankyti statybinių reikmenų parduotuvę ir nusipirkti tokių stebuklingų pagaliukų. Patys geriausi tie, kur suolo lentomis vadinami. Jų pakraštėliai jau užapvalinti (aštrių kampu juk nereikia) ir jie patys jau supjaustyti – 1 ar 1,5 ilgo.

Mano atrasti pagaliukai – 2,5*4,5 cm matmenų – būtent tokie, kokių reikia. Kokį stovą benuspręsite gamintis, tam, kad sujungti horizontalų ir vertikalų pagaliukus, reikės padaryti tokią štai išpjovą ant vieno iš pagaliukų. Beje, nepamirškite, kad jums dar reikės ir varžtelių su poveržlėm ir veržlių su auselėmis. Be to, kai jau pasiruošite pagaliukus ir turėsite juos tokio ilgio, kokio jums reikia, patartina nulakuoti.

2nn

 

 

 Pagaliukų sujungimui galite naudoti ne tik tokius varžtelius. Puikiai tiks ir įsukami medvaržčiai. Tik tuomet, reikalui esant, stovą bus sunkiau išardyti.

 

Rekomenduoju štai tokius kojų (stovų) matmenis. Žinoma, juos galite keisti ir prisitaikyti prie savo ūgio ar kėdės auksčio. Mažasis stovas statomas ant to paties paviršiaus, kur ir sėdima ir patiks toms, kurios mėgsta siuvinėti įsitaisiusios ant lovos, sofos ar fotelio.

 

3n

 

O didysis, statomas ant žemės, tinka, jei siuvinėjate sėdėdamos ant kėdės.

4n

Štai beveik ir viskas. Beliko tiksliai pamatuoti ir pirktam rėmeliui išgręžti po skylutę abiejose pusėse.

 

1n

 

Tuomet varžteliais ir veržlėm pritvirtinę kojas gaunate puikų stovą.

 

 

Dar keletas idėjų stovams:

 

6

5n

7n

 

1 thought on “Rankiniai siuvinėjimo rėmai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.