kaSiulai.lt – mylintiems rankdarbius

Skiautinių paveikslas

Papuoškite namus paveikslais, kurių dar niekas neturi!

 kabinimas

Siūlome jums pasidaryti tikrai neįprastus paveikslus iš skiautinių!  Šie akį traukiantys darbai yra labai lengvai padaromi, o galimybė pasirinkti norimą audinį leis jums paveikslą puikiai priderinti prie savo interjero.

Šioje pamokėlėje galėsite pasirinkti vieną iš trijų modelių, o gal net pasidaryti visus tris. Jeigu jums netiks duoti išmatavimai, galėsite šablonus prisitaikyti pagal save. Tikimės, kad jūs “užsikrėsit” skiautinių liga ir neapsiribosit vien tik paveikslais. Juk drugeliai gali pasklisti po jūsų antklodę, paukštis papuošti paprastą lininį krepšelį, galite pasidaryti stilingas pagalvėles … ir taip be galo :)!

Taigi pradedam.

Baigti paveikslų dydžiai, jei viską darote pagal instrukciją:
tallbird

Talo Bird: skiautinių paveikslas – 51 cm pločio x 67 cm. aukščio.
Reikalingas rėmas – 67 cm pločio x 82 cm. aukščio.

Rooster

Rooster: skiautinių paveikslas – 28 cm pločio x 59 cm. aukščio.
Reikalingas rėmas – 56 cm pločio x 66 cm. aukščio.

BUTTERFLY

Butterfly: skiautinių paveikslas – 64 cm pločio x 46 cm. aukščio.
Reikalingas rėmas – 81 cm pločio x 66 cm. aukščio.

Priemonės:

1 žingsnis
Rasti rėmelius ir pasirinkite šabloną.

A. Rėmo pirkimas. Renkantis rėmelius pirmiausiai atkreipkite dėmesį į tai, kokio dydžio paveikslas bus jame, kiek vietos norėsite palikt aplinkui, bei kurioje vietoje kabės paveikslas. Rėmo paiešką galite pradėti nuo močiutės palėpės, sendaikčių turgaus, peržiūrėti žmonių išparduodamų paveikslų skelbimus – tai puikios vietos rasti unikalų rėmą.

B. Jeigu pirkote nenaują rėmą, galite jį perdažyti dažais, kad jis atitiktų jūsų namų stilių. Be to, rėmą reikia atidžiai apžiūrėti, kad nebūtų likę senų vinių ir panašių detalių.

C. Turint rėmą belieka tik išsirinkti šabloną ir jį atsispausdinti (šablonus rasite straipsnio apačioje, paspaudę ant “Padidinti”). Spausdinant reikia padidinti šabloną 400%, kad gautumėt tokių išmatavimų, kurie čia aprašyti arba pasirinkite norimą dydį, kad tilptų į jūsų rėmelius.

2 žingsnis

Drobės bei audinio paruošimas.

A.Pirmiausiai išmatuojam rėmelius, kad žinotume kokio pločio ir ilgio paveikslas telpa. Prie gautų išmatavimų pridedame po 2 cm. Gauti skaičiai ir bus galutinis jūsų fono medžiagos dydis.

Pvz.: jeigu jūsų rėmo aukštis 59 cm., o plotis 74 cm., tai medžiagos jums reikės 61 cm. aukščio ir 76 cm. pločio.

remelioism

B. Pasirinktą šabloną užsidedam ant audinio. Kirpimui pasiruošiam audinį, prie  nurodytų šablono išmatavimų pridedame dar 2 cm. Tai bus jums reikalingo audinio išmatavimai.

Pavyzdys: jūs turite pasidarę drugelio šabloną, kurio matmenys yra 64 cm. pločio ir 46 cm. aukščio. Tai audinį turite turėti, kurio išmatavimai bus 66 cm. pločio ir 48 cm. aukščio.

Prieš perkeliant schemą ant audinio, pirmiausiai išmėginkite pieštuką schemoms ant mažos skiautės. Paskui pasidėkite iškarpų popierių ant schemos, nubrėžkite linijas pieštuku. Brėžkite sklandžią liniją, nupūskite šerdelės nuolaužas. Perbraižę schemą, uždėkite ją ant audinio pieštuko žymėmis žemyn ir lyginkite lygintuvu.

3 žingsnis

Šablono iškirpimas

Pasinaudokite paklotu darbui su maketavimo peiliuku, jis yra gana minkštas, kad apsaugotų peilio ašmenis ir gana kietas, kad nepadarytumėte  gilių pjūvių. Su maketavimo peiliuku pasidarykite iškarpą.

4 žingsnis

Audinio pritvirtinimas prie drobės.

A. Gerojoje drobės pusėje pasižymekit centrą. Įsitikinkit, kad drobė tikrai lygi ir pridėkite iškirptą audinį, jį priklijuokite su tekstiliniais klijais.

B. Nustatykite savo siuvimo mašiną ant vidutinio pločio zigzago su labai mažu dygsnio ilgiu. Išbandykite dygsnį ant audinio gabaliuko, kad įsitikintumėte, jog dygsnis beveik nepalieka jokio skirtumo tarp siūlo. Tai “Satin” dygsnis. Kai tik rasite tinkamą dygsnį, juo siūti aplink visą audinio perimetrą. Tai darytkite neskubant, kad apsiūtumėt visas detales. Baigus reikia nukirpti siūlą kuo arčiau audinio.

dygsnis

Jei darote Tall Bird arba Rooster taip pat apsiūkite ir jų akis.

5 žingsnis

Drobės pritvirtinimas prie kartono.

Pasiruoškite kartono lapą, kuris atitiktų jūsų rėmelių vidaus dydį. Pasižymėkit vidurį kartone ir ant blogosios drobės pusės. Dėkite medžiagą taip, kad viduriukai sutaptų, medžiagą klijuokite su tekstiliniais klijais, prieš klijuojant įsitikinkit, kad medžiaga tikrai gerai ištempta.

 

nesimas

Štai ir viskas! Beliko tiktai pabaigti įrėminimą, pakabinti paveikslą pasirinktoje vietoje, ir paskui grožėtis savo kūriniu (galima pasikviesti kaimynus bei artimuosius, kad padėtų grožėtis  :))

Padidinti Tall bird šabloną.

Padidinti Butterfly šabloną.

Padidinti Rooster šabloną.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.