kaSiulai.lt – mylintiems rankdarbius

Spalvotas Kaffe Fassett pasaulis

Kadaise mezgimas buvo išimtinai vyrų privilegija – ją gynė net įstatymai. Pats Anglijos karalius Henrikas IV didžiavosi savo megztomis kojinėmis. Šiais laikais mažų  mažiausiai jis būtų palaikytas keistuoliu. Nepaisant to, ir dabartiniame pasaulyje yra mezgančių bei siuvančių vyrų, kurie stebina visą pasaulį. Tad susipažinkime su Kaffe Fasset – mezgančiu, siuvančiu, audžiančiu, lipdančiu, piešiančiu genijumi.

Kaffe Fassett gimė 1937 m. ir augo JAV, San Franciske. Būdamas 19 metų, jis įstojo į menų mokyklą Bostone, tačiau netrukus ją metė ir išvyko į D. Britaniją. Čia jis gyvena ir kuria iki šiol. Kaffe atrado vilnos pasaulį po apsilankymo vilnos fabrike. Jame menininkas nusipirko 20 spalvų vilnos ir virbalus, o pakeleivis traukinyje jį pamokė megzti. Ir pirmasis dizainerio kūrinys netrukus pasirodė Vouge mezgimo žurnale.

Nuo 1964 m. iki šiol Kaffe Fassett sukūrė daug įvairių faktūrų kūrinių. Jo darbus įsigijo tokios garsenybės kaip Barbara Streisand, John Schlesinger ir Kento princas Michael. 1985 m. dizaineris pradėjo vesti laidas „BBC“ ir „4 Channel“ televizijose, vėliau buvo įrašytas ir išleistas jo laidų ciklas. 1988 m. jis pirmasis atliko tekstilės performancą Viktorijos ir Alberto muziejuje. Kaffe kilimai, dekoracijos puošė Londono prekybos centrus, Anglijos aukštuomenės namus, netgi kruizinius laivus. Menininkas dalyvavo begalėje parodų, skaitė paskaitas, rašė knygas ir kitaip stebino savo gerbėjus.

Talentingasis Kaffe savo meną kūrė naudodamas įvairiausias rankdarbių technikas:

SIUVINĖJIMĄ

SKIAUTINIUS

MEZGIMĄ

PIEŠIMĄ


AUDINIŲ RAŠTŲ KŪRIMĄ


KILIMŲ AUDIMĄ


Kuo gi ypatinga Kaffe Fassett kūryba, kad ji žavi visus – nuo paprastos namų šeimininkės iki karalių? Sakoma, kad dizaineris turi unikalų spalvų pojūtį. Jo kūrybinis kredo: „Nebijokite spalvų!“. Dizainerio audiniai ir siūlai pasižymi žaismingais spalvų ir raštų deriniais. Savo knygoje apie audimą „Gloriuos neddlepointing“ Kaffe Fasset atskleidžia savo paslaptį – jei norima spalva neegzistuoja, jis tiesiog ją sukuria iš keleto skirtingų spalvų siūlų.

Nuo 1981 m. Kaffe Fasset bendradarbiauja su „Rowan Yarns“ verpalų kompanija Jorkšyre. Ši kompanija, pastebėjusi dizainerio talentą pajusti madą ir spalvas, ėmėsi gaminti Kaffe Fasset sukurtus siūlus. Tai įkvėpė daugelį mezgėjų pasaulyje kurti originalius rankdarbius. Naudojant spalvotą siūlą labai paprasta numegzti žaismingas kojines, šaliką, ar net megztuką. Įdomu tai, kad kiekvienas mezginys atrodys vis kitaip dėl skirtingus raštus sukuriančių spalvų išsidėstymo.

Neatsilikdami nuo tarptautinių mados naujovių, mes taip pat pristatome Kaffe Fasset siūlus (platesnę informaciją rasite paspaudę norimų siūlų paveikslėlį):

Laikui bėgant Kaffe Fasset palepino ir skiautinių mylėtojus bei siuvėjus. Tarptautinei labdaros organizacijai paprašius pakonsultuoti Indijos ir Guatemalos gamintojus dėl Vakaruose paklausios medžiagos, atsirado Kaffe Fasset audinių linija. Kompanijos „Rowan“ bei „Westiminster fiber“ pristatė dizainerio spalvingus audinius, austus rankomis. Šios medžiagos yra iš natūralios medvilnės ir puikiai tinka ne tik skiautiniams ar lovų užtiesalams, bet ir marškiniams bei kitiems siuviniams.

Kaffe Fasset raštais margintų medvilnės audinių galite rasti ir mūsų parduotuvėse. Juos galite apžiūrėti ir įsigyti parduotuvėje „Siūlai“ Kaune arba internetinėje parduotuvėje www.kaSiulai.lt. Šias medžiagas galima puikiai pritaikyti siuvant drabužius, rankines, pagalves, skiautinių antklodes ir kitas mielas smulkmenas.

Pasižvalgykite ir nuspalvinkite gyvenimą!Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.