kaSiulai.lt – mylintiems rankdarbius

Ką reikia žinoti renkantis užtrauktuką?


Ech, ir vėl sugedo užtrauktukas… O gal ketinate jį įsiūti į savo pačios pasiūtą palaidinę, sijoną ar numegztą mezginį? Tinkamai parinktas užtrauktukas gali puikiai atlikti savo funkciją ir net tapti pagrindiniu drabužio akcentu. Specialistai sako, kad geras užtrauktukas turi tarnauti tiek, kiek tarnauja drabužis, krepšys ar kitas daiktas, kuriame jis įsiūtas. Tad kaip pasirinkti tinkamą užtrauktuką?

Pasaulyje žinomi užtrauktukų gamintojai „Opti“ pateikia keletą patarimų, į ką būtina atkreipti dėmėsį perkant užtrauktuką:

– Užtrauktuko tvirtumas priklauso nuo užsegimo pločio, kuris matuojamas milimetrais (mm), t. y. kuo užsegimas platesnis, tuo užtrauktukas tvirtesnis.

– Pirkdami užtrauktuką, atkreipkite dėmesį į jo dalis ir patikrinkite, kiek šios dalys yra patikimos.

– Svarbiausia, kad užtrauktukas būtų tinkamos spalvos ir dydžio bei suteiktų drabužiui pageidaujamą stilių. Į dilimui atsparias medžiagas ir lauke dėvimus drabužius rekomenduojama įsiūti profilinius užtrauktukus; į plonesnes medžiagas ir klasikinio stiliaus drabužius – spiralinius užtrauktukus. Jei siekiate suderinti paprastumą, dekoratyvumą ir šiuolaikiškumą, rinkitės metalinius užtrauktukus.


– Norint teisingai nustatyti užtrauktuko ilgį, jį reikia visiškai užtraukti. Matuoti reikia nuo spynelės viršaus iki apatinio ribotuvo arba įvorės (kai užtrauktukas atidaromas) apačios.

– Prieš galutinai apsispręsdami atkreipkite dėmesį į spynelės tipą. Priklausomai nuo paskirties spynelė gali būti užsifiksuojanti arba neužsifiksuojanti. Automatiškai užsifiksuojančią spynelę galima patikrinti traukiant aukštyn pakabuką ir laikant apatinius juostos kraštus. Kai kuriais atvejais, užtrauktukas užsifiksuos, jei palenkus pakabuką, paspaudžiama fiksavimo smeigė.

– Kartais naujo metalinio „Opti“ užtrauktuko galvutė gan sunkiai „vaikšto“ užtrauktuko takeliu: neišsigąskite, taip yra todėl, kad kokybiško užtrauktuko dantukai itin tiksliai vienas su kitu susiglaudžia. Keletą kartų galvutę nutraukus nuo vieno iki kito galo, šis efektas pranyksta.

„Opti“ pabrėžia, kad kokybiški užtrauktukai yra stiprūs, sklandžiai užsitraukiantys ir atsitraukiantys bei užsifiksuojantys. Dėvint drabužį užtrauktuko dalių spalva ir kitos savybės neturi keistis. Šiandien „Opti“ siūlo platų užtrauktukų asortimentą, užtikrina jų kokybę, rūpinasi, kad jūsų drabužiai, jų priedai ir namų apyvokos reikmenys būtų saugesni, tvirtesni, šiuolaikiškesni ir patogesni naudoti.


Ar žinote kad…

…stipriausias užtrauktukas yra spiralinis. Opti spiralinio užtrauktuko spiralė yra ne prisiūta kaip kitų gamintojų, o įsausta į užtrauktuko juosta. Būtent todėl užtrauktukas tampa daug kartų stipresnis už metalinį ar plastikinį – profilinį, dar mūsuose vadinamą “traktoriuku”. Tiek metalinis, tiek užtrauktukas traktoriukas yra stiprūs tik tiek, kiek stiprus vienas jo dantukas. Jei apkrovos, tempimo neatlaikys vienas vienintelis dantukas – sudie visam užtrauktukui. Užtrauktuką teks keisti.

…užtrauktuko keitimas Lietuvoje atseina įvairiai, – priklausomai nuo miesto, nuo drabužio tipo, nuo pačios rūbų taisyklos kainų politikos. Užtrauktuko keitimas sostinėje dažnai kainuoja 50-60Lt.

…jei susumuoti laiką, kuri reikia sugaišti užtrauktuko paieškoms ir dar jo pakeitimui, bei išlaidas pačiam užtrauktukui pirkti ir sumokėti už paslaugą, išvada aiški kaip dieną – rinktis reikia iš karto kokybišką užtrauktuką, kad netektų kartoti užtrauktuko pirkimo ir keitimo procedūros. Kokybiškas užtrauktukas paprastai tarnauja tiek, kiek tarnauja daiktas, į kurį užtrauktukas įstatytas: t.y. nenusilupa ir nenusitrina jo dažai, neišlūžta dantukai, spynelės ir stabdukai atlieka savo darbą.

…žmonės bent kiek nusimanantys tekstilės srityje, pirkdami sau drabužius bei avalynę, dažnai atkreipia dėmesį, koks užtrauktukas įsiūtas. Jei užtrauktukas žinomo prekinio ženklo, galima manyti, kad visas gaminys yra „nepataupytas“, kokybiškai pagamintas. Jei gamintojas netaupė geram užtrauktukui, tikėtina, kad jis netaupė ir kitiems siuvimo priedams.

…perkant Opti užtrauktuką, galite jo ir netikrinti, – jis jau kruopščiai patikrintas gamykloje.

…gamintojas, kuris elgiasi sąžiningai ir gamina kokybiškus daiktus, paprastai nesislepia. Ant kokybiško gaminio paprastai visada rasite gamintojo adresą, telefoną. Jei prekė tokia smulki kaip užtrauktukas ir adresas netelpa, būtinai telpa bent prekinis ženklas. Taigi kokybiškas užtrauktukas ant spynelės ar pakabuko visada turi įspaustą žodelį Opti.

„Opti“ užtrauktukų galite įsigyti internetinėje parduotuvėje www.kasiulai.lt bei parduotuvėje SIŪLAI Kaune, o pabaigai – keletas įdomių užtrauktukų panaudojimo būdų!Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.